Failed to connect to MySQLi: Access denied for user 'daylight_defne'@'localhost' (using password: YES)
Radyofrekans

Radyofrekans

Radyofrekans ile bölgesel zayıflama, radyo frekansları ile ısı enrjisi ve ses dalgalarının basıncıyla uygulanır.

Radyofrekans Nasıl Etki Eder ?

Radyofrekans, ses dalgalarının yarattığı ısı ile yağlar üzerinde baskı uygular ve hacimlerini küçültür, parçalar ve vücuttan atılmalarını sağlar.

Radyofrekans ile bölgesel incelme sağlanırken aynı zamanda sıkılaşma da sağlanır. Yani incelirken elastikiyet kaybı, gevşeme gibi problemler yaşamadan tek bir tedavi yöntemi ile 2 tedavinin yapabileceği etkiyi bir arada yakalayabilirsiniz.

Radyofrekans Hangi Bölgelere Uygulanabilir ?

Söz konusu işlem, yüz, gıdı, boyun, dekolte, selülitli bölgeler, karın, kalça, basen, bel, bel simidi gibi bölgelere uygulanır.

Radyofrekans ile Bölgesel İncelme Kimlere Uygulanabilir ?

Söz konusu işlem,

  • Hamile
  • Bebek emziren
  • İlaç tedavisi gören
  • Cilt üzerinde mikrobik deri hastalıkları problemi olan kişiler dışındaki kadın ve erkek tüm hastalara uygulanabilir.

Radyofrekans Kaç Seans Yapılır ?

Bu işlemler, bölgedeki yağ problemine göre seanslandırılır. Yoğun olmayan bölgesel yağların tedavisi için en az 5 en çok 8 seans gerekebilir. Net seans sayısı ise yapılan ilk 2 seanstan sonra şekillenecektir. Seanslar arası süre ise genelde 1 haftadır en en geç 10 günde 1 radyofrekans seansı yapılmalıdır. Uzayan seans aralarında sıkılaşma ve incelme etkisi yavaşlar.

Seansların gerçekleştirilme süreleri ise uygulama alanının geniliğine göre 30 dakika ya da 45 dakika olabilir.

Radyofrekansın Etkileri Ne Zaman Gözlenir ?

Söz konusu işlemin etkileri, seanslar ilerledikçe görülmeye başlanır ve tüm seanslar tamamlandıktan sonra 3 hafta gibi bir süre içinde asıl sonuçlar gözlenir. Çünkü yağ dokularının atılması, sıkılığın yerleşmesi, ses dalgalarının deri altında tam olarak çalışıp, cilt yüzeyinde estetik sonuçların görülmesi biraz zaman alabilir.

Radyofrekans Ağrı Verir Mi ?

Radyofrekans, acı ya da ağrı vermez. Ses dalgası etkisi ile çok hafif bir ısı hissedilir. Bu nedenle herhangi bir anestezi tipine ihtiyaç yoktur.

Radyofrekans İşlemleri Destekleyici Tedavi Olarak Uygulanabilir Mi ?

Elbette. Bazı bölgesel incelme işlemlerinden önce ya da sonra duruma göre uygulanabilir. Örneğin, liposuction uygulamasından sonra, yapılan liposakşın işleminin yara ve geçici yan etkileri iyileştikten sonra, radyofrekans ile zayıflama daha da desteklenerek, sıkılaşma sağlanabilir.

Radyofrekans Kalıcı Bir İşlem Mi ?

Söz konusu işlem, ömür boyu kalıcı çözümler sağlamaz. Çünkü yaşlanma, hormonal etkiler, beslenme şekline dikkat etmeme, kilo alıp verme gibi etkiler ile yeniden bölgesel yağlanma problemleri yaşanabilir.

Radyofrekans Fiyatları Nelerdir ?

Bu uygulamada temel nokta yağ dokularının durumudur. Bu duruma göre tedavi seyri değişir. Bu nedenle hastanın problemli bölgesi muayene edilmeden radyofrekans fiyatları verilmesi yanıltıcı olur. Detaylı bilgi ve muayene için sizleri kliniğimize bekliyoruz.

İlgili Yazılar
Failed to connect to MySQLi: Access denied for user 'daylight_defne'@'localhost' (using password: YES)