Failed to connect to MySQLi: Access denied for user 'daylight_defne'@'localhost' (using password: YES)
Kavitasyon

Kavitasyon

Kavitasyon, ultrason dalgalarından yaralanılarak yapılan bir bölgesel incelme ve selülit tedavisi yöntemidir.

Kavitasyon Nasıl Uygulanır ?

Kavitasyon, özel cihazı ile cihaz başlığından yayılan ultrason dalgalarının deri altına inmesi için başlık ile sorunlu alana bazı hareketler ile masaj yapılması şeklinde uygulanır.

Kavitasyon Nasıl Etki Eder ?

Kavitasyon, ultrason dalgalarının yağ dokularına bir anda yüksek basınç uygulaması sonucu yağların parçalanarak vücuttan atılması için uygun hale getirilmesi ile etkili olur. Ultrason dalgaları ısı ile ses enerjisini aynı anda uygulayarak yağ dokularını savunmasız olduğu anda baskıya maruz bırakır. Bu sayede daha etkili bir bölgesel incelme elde edilir.

Kavitasyon Hangi Bölgelerde Bölgesel Zayıflama Sağlar ?

Kavitasyon, bölgesel incelme istenen her bölgede uygulanabilir.

  • Selülitli bölgeler
  • Kollar
  • Göbek
  • Karın
  • Kalça
  • Basen
  • Baldırlar

Kavitasyon Kimlere Uygulanabilir ?

Diyet ve spor programları ile kilo vermiş fakat bölgesel fazlalık yaşayan kadın ve erkek tüm hastalarda uygulanabilir. Fakat hastanın,

  • Deri yüzeyinde enfeksiyonel ve bulaşıcı tehdit içeren rahatsızlıklar olmaması
  • Hastanın gebe ya da emzirme dönemini tamamlamış olması gereklidir. Bunlara ek olarak kavitasyon ile bölgesel zayıflama işlemlerinde ultrason kullanılsa da ilaç tedavisi ve ağır hastalıklar geçiren kişilerde uygulanması sakıncalıdır.

Kavitasyon Nasıl Daha Etkili Olur ?

Kavitasyon bir bölgesel incelme işlemidir. Yani, yapılan diyet ve sporlara rağmen direnç gösteren yağ dokularınının vücuttan atılması ve orantılı bir görünüm sağlanması için uygulanır. Bu nedenle uygulama amacına uygun yapıldığı zamanlarda daha etkilidir.

Eğer spor ve diyet yapılmadan, kilo verilmeden kavitasyon yaptırılırsa işlemler çok uzun vadeli, yorucu, hatta başarısız olabilir.

Kavitasyon Zararlı Mıdır ?

Uygun koşullarda, uygun hasta profili üzerinde yapılırsa zararlı değildir. Ultrason dalgaları tıbbi görüntüleme ve sağlık sektörlerinde uzun yıllardır kullanılmaktadır. Bu nedenle de kendisini kanıtlamış ve etkinliği sınanmış bir teknolojidir.

Kavitasyon ile Bölgesel İncelme Kaç Seans Uygulanır ?

İşlemin seansı bölgedeki yağ dokularının yoğunluğuna, yağ dokularının direncine bağlıdır. Orta dereceli sorunlar için en az 4 seans gereklidir.Seanslar haftada 1 uygulanabilir.

Kavitasyon İle Bölgesel İncelme Fiyatları Nelerdir ?

Kavitasyon fiyatları, yağların durumuna bağlı olarak değişen seans ve seans süresine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle net bir fiyat vermek zordur.

İlgili Yazılar
Failed to connect to MySQLi: Access denied for user 'daylight_defne'@'localhost' (using password: YES)